Mekanik Tesisat Proje

Mekanik sistemler yapı içerisine gizlenerek yıllar boyunca düzenli bir şekilde çalışmaya devam ederler ve konforlu, rahat ve yaşam standardımızı yükseltmeyi amaçlarlar. Isıtma ve Soğutma tesisatları, havalandırma tesisatı, yangın tesisatı, otomasyon tesisatını mekanik projelere örnek olarak gösterebiliriz. Mimari proje ne kadar önemliyse mekanik projede aynı düzeyde önemlidir.

Mekanik projeler iki kategoriye ayrılmaktadır.Avan proje ve uygulama proje olarak sıralayabiliriz.Avan projeyi ön aşama projesi olarak nitelendirebiliriz.Aynı zamanda ruhsat projesi olarak da isimlendirilir.Bu projede ayrıntıya fazla girilmeden standartlara göre ve uzmanlığa göre projeler çizilir.Bu proje ile birlikte uygulama yapmak çok zordur çünkü detaylar belirgin değildir.

Uygulama projesinde ise tüm detaylar yer almaktadır.Taahhüt yada tesisat uygulama firması, uygulama projesini gördüğünde tüm projeyi uygulayabilir.

Mekanik projeleri Makine mühendisleri çizmektedir.Ancak her Makine mühendisi mekanik proje çizemez.Bunun için uzmanlık belgeleri gerekmektedir.

Poraks mühendislik kendi bünyesinde barındırdığı 27 uzmanlık belgeli mühendisleri ile birlikte eksiksiz bir şekilde mekanik projelerini teslim etmektedir.

Poraks mühendislik elektrik proje,elektrik taahhüt,elektrik tesisatı,mekanik proje,mekanik taahhüt,mekanik tesisat,çelik konstrüksiyon proje,çelik konstrüksiyon,hidrolik yük asansörü hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medya