Çelik Konstrüksiyon Taahhüt Ve Uygulama

Çelik Konstrüksiyon Nedir Ve Avantajları Nelerdir ?

Poraks mühendislik olarak sizlere vidalı çelik konstrüksiyon veya kaynaklı çelik konstrüksiyon yapılar kurmaktan memnuniyet duyarız.Ne diyelim,"İşimiz Gücümüz Çelik Olmuş".

Çelik Konstrüksiyon Nedir ?

Tüm malzemelerin çelikten olduğu yapı çeşididir.Çoğunlukla yangından etkilenmeme , dayanıklılık , geri dönüşüm istenilen yerlerde kullanılır.

Genellikle çelik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılır.

Çelik Konstrüksiyon Avantajları Nelerdir ?

Çelik konstrüksiyon yapılar betonarme yapılardan daha güçlü ve dayanıklı olabilmektedir.

Kendi öz ağırlıkları betona göre daha az olduğundan yapıda çok fazla yük oluşmaz.Bu nedenle daha az malzeme ile sağlam ve dayanıklı yapılar yapılabilinilir.

Çelik güçlü bir malzeme olduğu için daha az malzeme ile çok daha büyük alanlar kapatılabilinilir.

Hızlı imalatı ve kurulumu sayesinde zamandan verimlilik sağlanır.

Tüm malzemeler çelik olduğu için ve çeliğin uzun ömürlü olmasından dolayı ileride bir değişiklikde tüm parçalar kesilerek yada sökülerek ayrıştırılır.Daha sonra başka bir yapıda kullanılmak üzere hazırlanabilinir.

Çelik Yapı Montaj Tipleri Nelerdir ?

Çelik konstrüksiyon yapılarda 2 tip montaj vardır.

Bunlardan birincisi vidalı sistemlerdir.Bu sistemlerde fabrikada imal edilen vidalı çelik konstrüksiyon parçaları yerinde özel alaşımlı vidalar ile montaj edilir ve işlem tamamlanır.Bu çelik konstrüksiyon yapılardaki en hızlı montaj işlemi olan yapı çeşididir.

İkincisi ise kaynaklı montajdır.Bu montaj çeşididinde gene fabrikada hazırlanan parçalar yerinde kaynak ile birleştirilir.Kaynakla montajından süresi çok uzun olmasa da vidalı montajdan daha çok zaman gerektirir.

Poraks mühendislik elektrik proje,elektrik taahhüt,elektrik tesisatı,mekanik proje,mekanik taahhüt,mekanik tesisat,çelik konstrüksiyon proje,çelik konstrüksiyon,hidrolik yük asansörü hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medya