Isıtma - Soğutma - İklimlendirme Proje

Günümüzde yapılan binalar içerisinde ısıtmanın ve soğutmanın yapının her yerinde aynı düzeyde olmasını sağlayan mekanik projelere denir. Soğutma sistemleri, ev tipi soğutma, ticari tip soğutma ve endüstriyel soğutma olarak sayabiliriz. İklimlendirme projeleri olarak bireysel iklimlendirme, ticari iklimlendirme, merkezi iklimlendirme ve endüstriyel iklimlendirme olarak sayılabilir.

Bina gibi ortamlarda klima gibi iklimlendirme ürünleri kullanılırken, endüstriyel alanlarda chiller, wrf gibi sistemler uygulanabilmektedir.Buradaki asıl amaç hangi ısıtma-soğutma sisteminin en karlı ve en efektif olacağını bulmaktır.Bu aşamada uzmanlık belgeli mühendislerimiz sizinle istişare ederek bu sistemlerin en uygununu sizin için projeye işler.

Aynı zamanda ortamın büyüklüğüne ve ne gerektiğine göre de ısıtma-soğutma değişebilir.Örneğin sadece su ısıtmak veya soğutmak için bir sistem isteniyor ise ona göre sistem düzenlenir.

Poraks mühendislik elektrik proje,elektrik taahhüt,elektrik tesisatı,mekanik proje,mekanik taahhüt,mekanik tesisat,çelik konstrüksiyon proje,çelik konstrüksiyon,hidrolik yük asansörü hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medya