Bilgisayar Data Ve Telefon Altyapı Projeleri

Günümüzde bilgisayarların girmediği alan ve kullanılmadığı iş kolu kalmadı. Bilgisayar sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması ve istenilen performansı sağlıklı bir şekilde sergilemesi için yapılar için hazırlanan projelere denir.

Bilgisayar data ve telefon altyapısı projesi nedir? Amaç binayı ve yapıyı telefon sistemleri ve bilgisayar sistemleri ile gerekli donanımlar ile donatmaktır. Gerekli olan malzemeler, data kabloları ortama göre UTP, STP ve Fiber obtik olarak tercih edilmeli, kullanılan kablolar cat5,cat6 gibi standartlara uymalı, mimari yapının durumuna göre sıva altı, kanal içi, zemin altı vb. şekillerde döşenmeli, data prizleri elastikiyete uygun şekilde tercih edilmeli, bu projede mutlaka elektriksel altyapı gözden geçirilmeli ve birbirine uyumlu olarak birleştirmeler yapılmalıdır.

Poraks mühendislik elektrik proje,elektrik taahhüt,elektrik tesisatı,mekanik proje,mekanik taahhüt,mekanik tesisat,çelik konstrüksiyon proje,çelik konstrüksiyon,hidrolik yük asansörü hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medya