Topraklama Proje

Elektrik ile çalışan tüm ekipmanların olası bir elektrik kaçağı durumunda alınan hayati öneme sahip bir önlemdir, Topraklama. Amaç kaçak elektriğin bir iletken yardımıyla toprağa verilerek tehlikenin bertaraf edilmesidir. İnsan hayatının korunması ve cihazların ömrünün uzatılması için topraklama mutlaka yapılmalıdır. Bu uygulama kanunla zorunlu hale getirilmiştir.

Topraklama Projesi nedir? Sorusuna verilecek cevap cihazların ve elektrik akımının topraklama yapılması için çizilecek en uygun sistemdir. Evimizde kullandığımız buzdolabı, çamaşır makinesi gibi aletlerin bile akım kaçağı vardır. Ancak bunlar kataloglarda müşterilere söylenmez. Bu kaçak topraklama sayesinde bertaraf edilir ve insanlara zararı dokunmaz. Mimari planın elektriksel plan için temizlendikten sonra topraklama projesi çizilir.

Bazı farklı binalar da yıldırım tesisatı da bu projenin içine dahil edilmektedir.

Poraks mühendislik elektrik proje,elektrik taahhüt,elektrik tesisatı,mekanik proje,mekanik taahhüt,mekanik tesisat,çelik konstrüksiyon proje,çelik konstrüksiyon,hidrolik yük asansörü hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medya